OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Zprávy 31. 1. 2019

Při požáru v Ratibořicích uhynulo přes 6 000 kachen, na úřadech v kraji chybí úředníci a kraj dá na sociální služby více než 800 milionů korun. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun odstartuje 1. února

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se mohou na hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun těšit, rozhodne veřejnost v hlasování, které bude probíhat od 1. do 28. února 2019. Využijete poslední příležitosti a bude mezi deseti vítěznými městy i to Vaše? V Kraji Vysočina se hlasuje o hřiště v Humpolci a Jihlavě.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 29. 1. 2019

V Jihlavě se zřítil svah u hřbitova,  Brtnice usiluje o titul Historické město roku a pro jihlavany je připravena nová webová aplikace.

Číst dál...

Krajské zastupitelstvo rozhodlo o rozdělení více než 800 miliónů korun na sociální služby

Krajští zastupitelé schválili rozdělení státního příspěvku ve výši téměř 802 miliónů korun pro všechny registrované poskytovatele sociálních služeb na rok 2019 a dále poskytnutí téměř 50 miliónů korun krajského příspěvku resp. prostředků k zajištění vícezdrojového financování sociálních služeb organizací nezřizovaných krajem. Už během února bude 60% částky přeposláno na účty sociálních organizací a organizací zajištujících služby tohoto charakteru. Zbytek prostředků bude odeslán organizacím v druhé části roku, okamžité poté, co budou odeslány ministerstvem práce a sociálních věcí a připsány na účet kraje.

Číst dál...

Karmelská pouť ve farnosti Heřmanov rozšířila Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina

Karmelská pouť ve farnosti Heřmanov nazývaná též jako Bábina pouť je novou položkou krajského seznamu nemateriálních statků. K zápisu na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury Kraje Vysočina doporučila tento statek odborná skupina krajských etnografek pod hlavičkou Regionálního pracoviště tradiční lidové kultury při Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci na konci roku 2018.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 28. 1. 2019

Výhled počasí na začátek týdne, jednání o stavbě pátého bloku Dukovan a pozvánka na premiérový díl Otazníků, to jsou pondělní zprávy.

Číst dál...

REKLAMA