REKLAMA

Ve středu 12. prosince proběhly již jedenácté Vánoce v Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava. Akci uspořádali prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Opuštěná zvířátka, která rázem spokojeně vrtěla ocáskem, podpořily na dvě stovky návštěvníků a pod stromkem tak byla během odpoledne opravdu bohatá nadílka.

REKLAMA


I v letošním roce byl pro veřejnost připraven bohatý program s jehož přípravami pomohli také žáci ZŠ Komenského II. Sbor dětí prozpěvoval během celého odpoledne vánoční koledy a když už opravdu mrzlo a bylo nezbytné se zahřát, vystřídal je se svými vlastními písněmi finalista soutěže Moravia Talent, Filip Vítů. Útulek přišli podpořit i zlínští hokejisté Zdeněk Okál a Daniel Gazda, kteří nadšencům rozdali nespočet autogramů. Pro děti byla připravena také vánoční dílna, kde si mohli nazdobit vánoční baňky a mnozí z nich navštívili i dílnu s malováním na obličej. Domů si pak ve tváři odnášeli odraz svých oblíbených mazlíčků. Celé odpoledne provoněl útulek Vánoci, pro návštěvníky byl přichystán svařák, cukroví, ale i oblíbené cupcakes, makronky či pavlovy. Vyvrcholením celého odpoledne pak byla ukázka psího agility, jež sklidila potlesk a úsměv ve tvářích všech, kdo napjatě sledovali, zdali pejsci zvládnou nacvičenou sestavu.

Stejně jako v předchozích letech i letos bylo cílem získat pro zvířátka k Vánocům co nejvíce potřebných dárků. Pod vánočním stromečkem byla bohatá nadílka dek, pelíšků, krmiv, ale i dalších dobrot a potřeb, které zvířátka potěší. Z prodeje propagačních předmětů a dobrot pro návštěvníky se navíc podařilo vybrat úctyhodných 21 992 Kč za něž útulek nakoupí další krmivo a potřebné věci. Závěrem lze říci, že pokud bylo něco možno vysondovat z tváří všech návštěvníků nebo i útržků drobných rozhovorů, akce měla smysl, Vánoce jsou opravdu pro všechny.

Organizátoři ze srdce děkují všem, kdo přispěli darem, ale i těm, kteří třeba jen přišli navštívit pejsky, dát jim pohlazení a vyvenčit je a zároveň přejí radostné prožití vánočních svátků.

 

 

vanoce v utulku

vanoce v utulku 2

REKLAMA