OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

U Hodějovic se srazila dvě auta

hodejovice_nehoda_ikonaV úterý 25.10.2010 před šestou hodinou ranní přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o dopravní nehodě na komunikaci u obce Hodějovice na Pelhřimovsku. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Pelhřimov.

Číst dál...

Kriminalisté z Vysočiny zadrželi pašeráky cigaret

cigarety_neznaceneKriminalisté z Vysočiny společně s celníky zadrželi v rámci akce "Jarmil" v uplynulém týdnu skupinu pachatelů, kteří pašovali do země cigarety. Předběžně odhadnutá škoda na úniku na clu a dani činí téměř čtyři miliony korun, informovala agenturu Mediafax v úterý policejní mluvčí Dana Čírtková.

Číst dál...

Varhany v želivském klášteře potřebují nutně opravit

zelivVelké varhany na hlavním kůru v opatském kostele narození Panny Marie v Premonstrátském klášteře v Želivě jsou v havarijním stavu a bezodkladně vyžadují nákladnou rekonstrukci. Prakticky jsou zcela nefunkční. V současné době slouží spíše jako ozdoba díky své varhanní skříni, ale k bohoslužbám se využívá chórový nástroj nad presbytářem.

Číst dál...

Jihlavské kašny jsou připraveny na zimu

2010-10-25_kasna_009_Obě kašny na jihlavském Masarykově náměstí už jsou připraveny na zimu. Jsou na nich položeny a upevněny dřevěné kuželovité kryty, které zabraňují vhazování odpadků a chrání kašny i nedávno nainstalované reflektory.

Číst dál...

Vysočina získala o jednoho senátora navíc

politika_senat_01Za Vysočinu budou v následujících šesti letech kopat v Senátu hned dva pedagogové. Bývalý hejtman Vysočiny a učitel Miloš Vystrčil za jihlavský obvod a ředitelka pardubické školy Svítání Miluše Horská. Ta se sice dostala do Senátu za Pardubice, ale své kořeny má na Pelhřimovsku v Želivě, kde v minulosti žila a vedla zdejší základní školu.

Číst dál...

REKLAMA