REKLAMA

Zlín – Město již potřetí ocenilo osobnosti z řad pracovníků sociálních služeb a organizací. Na základě nominace od organizací a veřejnosti pak Komise sociální a pro zdravotně postižené Rady města Zlína vybrala pět zlínských andělů.

Zlínskými anděly roku 2018 se staly:

REKLAMA

Marta Křůmalová, bývalá pracovnice Odboru sociálních věcí, Taťána Křenková, pracovnice oddělení sociální práce Magistrátu města Zlína, Blanka Krajíčková z organizace NADĚJE, pobočka Zlín, Martina Jurečková a Alena Mrázková z organizace Alzheimercentrum Zlín.

V rámci projektu Komunitní plánování sociálních služeb na Zlínsku se pro tyto zlínské anděly, ale i další zástupce organizací poskytující sociální služby uskutečnil tradiční vánoční koncert. Místem konání se stala obřadní síň zlínské radnice a v jeho průběhu zlínští andělé obdrželi sošku anděla, oceňující plaketu a kytici. „Jsem rád, že jsme mohli pracovníky sociálních služeb podpořit tímto oceněním. Jejich práce je častokrát velmi nejen fyzicky ale také psychicky náročná. Věřím, že se jim přes období svátků podaří alespoň trochu vydechnout a načerpat síly pro pokračování v jejich kolikrát neocenitelné pomoci druhým,“ uvedl primátor Jiří Korec.

O kulturní program se postaral Komorní orchestr Collegia Antonína Dvořáka, v jehož podání zazněly jak skladby velikánů vážné hudby, tak i klasické vánoční koledy. Závěr patřil společnému předvánočnímu přípitku a neformálním debatám.

Přítomní hosté byli obdarováni svíčkami a keramickými drobnostmi, které vyrobili klienti NADĚJE, pobočky Zlín.

REKLAMA