OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

EXKLUZIVNĚ: Jakubovice a Golčův Jeníkov se přou o střed republiky

pupik_evropy_ikonaKde vlastně leží střed České republiky? Obec Jakubovice a město Golčův Jeníkov na Havlíčkobrodsku, které jsou od sebe vzdušnou čarou asi dva a půl kilometru, v tom mají jasno. V Jakubovicích říkají, že střed republiky je u nich. Jenže to samé tvrdí i v Golčově Jeníkově. A to i přesto, že geometrický střed republiky leží podle posledních měření v Číhošti u Ledče nad Sázavou. „Nejsme jen středem naší země, ale také pupíkem Evropy,“ je přesvědčen Jaroslav Kreibich z Jakubovic.  Podle něj přišli Jakubovice s touto informací již před pěti lety, kdy prohlásili Jakubovice za Pupík Evropy. PŘIPRAVUJEME PRO VÁS VIDEO Z POCHODU KOLEM PUPÍKU EVROPY!

Číst dál...

AKTUÁLNĚ: Primář Žižlavský podle soudu za smrt rodičky nemůže

soud_zizlavsky_ikonaOkresní soud v Třebíči dnes rozhodl, že primář porodnického oddělení třebíčské nemocnice Václav Žižlavský nenese vinu na smrti Jitky Hlavaté z Myslibořic na Třebíčsku. Ta v listopadu 2006 krátce po porodu zdravé dcery zemřela na vykrvácení. Příčinou byla roztržená děloha. Podle manžela Jaroslava Hlavatého, který byl u porodu, mohli za smrt jeho ženy lékaři, konkrétně primář Žižlavský. „Tlačili jí na břicho tak silně, že jí poranili dělohu,“ je stále přesvědčen Hlavatý. Soud v Třebíči ale dnes primáře zprostil obžaloby v plném rozsahu. Podle soudu sice lékaři udělali dílčí chyby, ale ty nebyly tak závažné, aby zavinily smrt Jitky Hlavaté. UVNITŘ ČLÁNKU MŮŽETE ZHLÉDNOUT REPORTÁŽ O CELÉM PŘÍPADU Z KVĚTNA!

Číst dál...

Kriminalisté z Brna žádají o pomoc při objasňování dva roky staré vraždy

kriminaliste_pomoc_ikonaNe všechny případy vražd se podaří kriminalistům objasnit během několika málo měsíců. Jsou případy, na jejichž objasnění musí pracovat i několik roků, než získají potřebnou informaci k možnému pachateli nebo se jim podaří ztotožnit mrtvého. Jde zejména o případy, kdy občané se až po několika letech, kdy se změní jejich vzájemné vazby na další spoluobčany nebo pocítí soucit k oběti, svěří se svými informacemi policii. Nejedná se rozhodně o výjimky, kdy se i po několika letech zásluhou informací od občanů nebo pomocí policejních evidencí podaří případ objasnit a pachatele předat soudu ke spravedlivému potrestání. Do této kategorie případů by kriminalisté rádi zařadili i případ vraždy muže neznámé totožnosti z roku 2007 v okrese Třebíč.

Číst dál...

VIDEO: Malotraktory se sjely do Vilémova

malotraktor_ikonaNa pátý ročník srazu malotraktorů ve Vilémově na Havlíčkobrodsku se přišel v sobotu podívat rekordní počet návštěvníků. Akce má rok od roku větší úspěch a letošní sraz vidělo na tisíc lidí. Traktůrky se sjely ze širokého okolí. Kromě domácích zástupců nechyběly posádky z Hostovlic, Štoků, Žehušic nebo Heřmanic. I VY NYNÍ MŮŽETE VIDĚT, JAK TO O VÍKENDU VE VILÉMOVĚ NA SRAZU MALOTRAKTORŮ VYPADALO, UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE EXKLUZIVNÍ VIDEO ZE SRAZU!

Číst dál...

V Pelhřimově se sesula žací lišta kombajnu na silnici

kombajn_pelhrimovKe kurióznímu karambolu na silnici došlo ve čtvrtek v dopoledních hodinách v Pelhřimově. Řidič kombajnu s přívěsem a s nákladem žací lišty jel po silnici ve směru od Humpolce na Myslotín. Kvůli defektu levé přední pneumatiky přívěsu se mu sesula žací lišta na silnici. Ta  navíc narazila do vlevo stojící škodovky. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, alkohol byl vyloučen u obou účastníků dechovou zkouškou. Škoda byla vyčíslena na 60 500 korun.

VIDEO: Z hostačovského zámku ukradli krokodýla

krokodyl_kradez_ikonaZloději na Vysočině dokáží ukrást opravdu všechno. Přesvědčili se o tom v posledních dnech i kriminalisté na Havlíčkobrodsku. Tady se lapkům zalíbily neobvyklé předměty a  nikdo z vyšetřovatelů nechápe, proč je kradou. Posledním takovým případem je krádež trofeje vycpaného krokodýla na zámku Hostačov. VÍCE SE O PŘÍPADU DOZVÍTE Z REPORTÁŽE UVNITŘ ČLÁNKU!

Číst dál...

ČTĚTE PRVNÍ: Cizí člověk obtěžoval jedenáctiletou dívku, hledá ho policie

pedofil_ikonaRodiče na Chotěbořsku a Jeníkovsku mají znovu důvod bát se o své děti. V týdnu neznámý muž v autě zastavil u jedenáctileté dívky, která jela domů ze školy na kole z Vilémova do Spytic. „Ptal se dcery opakovaně, jak se jede na Chotěboř. Chtěl vědět, jestli tam je erotický salon, a pak se jí zeptal, jestli by s ním nechtěla něco mít. Hodně mě to vylekalo a dceru také,“ svěřila se matka, která nechce kvůli citlivosti případu zveřejnit své jméno.

Číst dál...

EXKLUZIVNĚ: Šéfredaktoři časopisu, který popíral holokaust, stojí před odvolacím soudem

erik_sedlacek_mPobočka krajského soudu v Pardubicích dnes v odvolacím řízení řeší případ propagace fašismu, za který byl ke třem letům odnětí svobody do věznice s ostrahou odsouzen v Havlíčkově Brodě Erik Sedláček z Ledče nad Sázavou. Sedláček je spojován s neonacistickým hnutím Národní odpor. Kromě toho se při posledních krajských volbách objevil na kandidátní listině Dělnické strany pro Vysočinu. Společně s ním byl odsouzen i Libor Budík z Veselí nad Moravou, kterého soud první instance poslal do vězení s dozorem na dva roky. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE EXKLUZIVNÍ VIDEO Z VYNESENÍ PRVNÍHO ROZSUDKU V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ! (na fotografii: Erik Sedláček)

Číst dál...

REKLAMA