Národním muzeum má novou unikátní sbírku zkamenělin!

Národní muzeum slavilo v loňském roce výročí 200 let od svého založení a od Severočeských dolů a.s. dostalo k tomuto jubileu jedinečný dárek. Jedná se o sbírku zkamenělin třetihorní flóry a fauny z dolů Bílina. Symbolické předání sbírky se uskutečnilo v pondělí 14. ledna v nově zrekonstruované Historické budově Národního muzea.

Číst dál...

První etapa Dakaru: Ouředníček spokojený, Prokop s problémy

Po technických přejímkách a nedělním nádherném slavnostním startu v hlavním městě Peru se pondělní 1. etapou konečně na plno rozjel 41. ročník Rally Dakar. Organizátoři na začátek připravili pro stovku posádek startujících v kategorii automobilů trasu s 84 měřenými kilometry, vedoucí z Limy do Pisca. Posádce Tomáš Ouředníček a David Křípal #332 se v prologu dařilo a nakonec se umístili na 25. místě se ztrátou deseti minut.

Číst dál...

Most starší než republika: Palackého most spojil Smíchov s Novým Městem už před 140 lety

Palackého most, spojující kdysi industriální Smíchov s Novým Městem, oslavil 22. prosince už 140. výročí. Pyšní se řadou zajímavostí. Je vůbec prvním pražským mostem postaveným metodou kesonů, barevně odpovídal české trikoloře a ustál už několik nárazů lodí. V nejbližších letech čeká Palackého most, podobně jako další mosty přes Vltavu, kompletní rekonstrukce. Diagnostické práce, jako například teplotní měření a měření výškových rozdílů, na něm odstartují hned začátkem roku 2019.

Číst dál...

REKLAMA