REKLAMA

 

Čištění ulic je pro většinu Pražanů běžnou součástí městského dění. Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. (TSK, a. s.), představuje také speciální čištění, které možná někoho překvapí, přesto jej Pražské služby, a. s., v ulicích metropole dodavatelsky zajišťují pravidelně, někde dokonce na denní bázi. Jedná se o dezinfekci nejzatěžovanějších pražských čtvrtí znečištěných močí neukázněných Pražanů i turistů.

 

REKLAMA

praha dezinfekce od moci TZ

foto zdroj: Technická správa komunikací hl. m. Prahy

Horké počasí láká ven stále více lidí, další z nich jsou v ulicích z důvodu zákazu kouření v restauracích, kavárnách a barech. To je zátěž pro pražské ulice, chodníky i přilehlá zákoutí domů. Proto musí do ulic každý týden, v některých lokalitách i každý den, vyrazit speciální pracovníci, kteří nečistoty uklidí.

„Tento úklid v současné době provádějí tři posádky, každá má k dispozici multikáru s kropicí nástavbou a dle povahy místa splachuje lištou nebo ručně hadicí. Splachuje se roztokem speciálního ekologického dezinfekčního prostředku,“ prozrazuje Barbora Lišková, tisková mluvčí z TSK, a. s.

Na denní bázi úklid probíhá v exponovaných místech v centru, jako jsou například ulice Na Příkopě, Provaznická, Celetná, Platnéřská či lokality Uhelný trh, Staroměstské náměstí, Jungmannovo náměstí nebo Masarykovo nádraží. Jednou týdně se pak v centru čistí například lokality Dlouhá, Divadelní či Vodičkova, z dalších městských částí můžeme jmenovat například Žižkovský tunel, ulice Bořivojova, Ocelářská či okolí stanic metra Dejvická, Hradčanská, Vltavská a Nádraží Holešovice.

REKLAMA