Krajští úředníci opět doplní šatník sociálně slabým

Nepotřebné starší oblečení, ale i další věci jako například hračky nebo kuchyňské nádobí opět poslouží dobré věci. V pátek 13. října se v přízemí mrakodrapu Krajského úřadu Libereckého kraje už pošesté uskuteční sbírka Dejte věcem druhou šanci. Vše, co krajští úředníci darují, poputuje k těm, kteří na pořízení oblečení a drobností do domácnosti nemají dost peněz.

Číst dál...

Obnova parků letos přijde téměř na 4 miliony

V letošním roce dojde v Jablonci nad Nisou k obnově parků za zhruba 3,7 milionu korun. Jako první přišel na řadu park na roku ulic Palackého a Dvořákova, následovat bude park pod divadlem a v ulici Pod Baštou. Vedle toho se dokončují práce na zeleni v zahradách ve třech mateřských školách a je připravený projekt na obnovu zeleně na okružní křižovatce u Zeleného stromu.

Číst dál...

Pomozte ,,hejbnout" s elektrem

Jablonec se zapojil do soutěže s názvem Hejbni s elektrem pro lepší život. K zapojení do prvního ročníku sběrové soutěže oslovil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilého elektra ELEKTROWIN všechna statutární města v České republice.

Číst dál...

Jablonec zprostředkuje dotaci na památky

Majitelé kulturních památek mohou žádat o dotaci na jejich obnovu. Žádosti o zařazení do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2019 přijímá odd. dotací jabloneckého magistrátu od 9. července do 27. září.

Číst dál...

V Jablonci nad Nisou přibývají podzemní kontejnery

Podzemní kontejnery jsou dnes běžnou součástí městských systémů sběru odpadu. V Jablonci nad Nisou jsou aktuálně čtyři stanoviště s podzemními kontejnery na tříděný odpad - v Arbesově ulici ve Mšeně, v Palackého ulici u letního kina, na tržnici u autobusového nádraží a nově i v Soukenné ulici u veřejných toalet.

Číst dál...

REKLAMA