REKLAMA

Dvou loupežných přepadení a tří krádeží se v měsíci září dopustil dvaatřicetiletý muž z Kroměřížska. V předešlých dnech ho proto kroměřížští kriminalisté obvinili z trestných činů loupež a krádež. Nyní se nachází ve vazbě.

Obviněný všechny skutky spáchal ve městě Kroměříž, a to v rozmezí devíti dní.

REKLAMA

Dvě krádeže provedl v obchodních domech, kde odcizil celkem tři láhve tvrdého alkoholu v hodnotě za více jak tři tisíce korun. Třetí pak spáchal na osobě. V pěší zóně mezi ulicemi Oskol a Tovačovského si ve večerních hodinách vyhlédl třiašedesátiletého muže. Beze slova k němu zezadu přistoupil, roztrhl mu kapsu kraťasů a z ní poté odcizil peněženku s doklady a čtyři sta padesáti korunami. Z místa poté utekl.

První loupež uskutečnil v areálu zdravotnického zařízení. Jednapadesátileté ženy se nejprve zeptal, zda nemá oheň. Poté, co mu řekla, že nemá, jí vyrazil z ruky peněženku a vzal z ní čtyři sta korun. Když žena začala volat o pomoc, utekl. Druhým oloupeným se stal jednašedesátiletý muž. Toho pachatel oslovil před bytovým domem s tím, že jde ke známým na návštěvu. U výtahu pak muže nečekaně udeřil do obličeje takovou silou, až napadený spadl na zem. Poté si na něj agresor klekl a začal ho šacovat. Při tom ho poranil ve tváři. Nakonec muži strhl z krku přívěšek v hodnotě dvaceti korun a s nadávkami utekl.    

Po pachateli jsme intenzívně pátrali. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nám známého recidivistu, který v březnu opustil brány věznice, podařilo se nám ho brzy dopadnout. Za tuto trestnou činnost mu nyní hrozí až desetileté vězení. V případě, že bude soudem uznán jako zvlášť nebezpečný recidivista, a to vzhledem k jeho bohaté trestní minulosti, může být sazba vyšší.

REKLAMA