Šperky a hodinky z celého světa budou k vidění v Praze

Hodinyaklenoty ikonaJe libo diamantový prsten v hodnotě bytu nebo unikátní hodinky v ceně osobního automobilu? Právě takové exkluzivní zboží v hodnotě desítek milionů nyní září v Průmyslovém paláci v Holešovicích. Výstava HODINY A KLENOTY 2012 oslní svoji mimořádnou nabídkou milovníky luxusu a atraktivních moderních šperků a hodinek od 20. do 23. září na Výstavišti v pražských Holešovicích již po jednadvacáté.

Číst dál...

Matěj Kodeš se pokusí překonat rekord o největší bublinový tunel na světě

nejvetsi bublina ikonaBublinář Matěj Kodeš se ve středu 12.9, v 18 hodin v Muzeu stará čistírna, chystá překonat světový rekord a vytvořit nejdelší bublinový tunel na světě. Překonávat bude stávající rekord z roku 2010, kdy vytvořil na festivalu Pelhřimov - město rekordů tunel dlouhý 24.1 m... Nyní se, díky obrovským prostorům muzea, které má k dispozici, chystá pokořit 30ti metrovou hranici. Rekord bude probíhat za účasti komisařů z Agentury Dobrý den Pelhřimov.

Číst dál...

Přístroj na espresso slaví 190. narozeniny

espresso ikonaDenně se na celém světě vypije 1 400 milionů šálků kávy. Díky jedinečné vůni a bohaté chuti se káva stala po sklenici vody nejoblíbenějším nápojem. Znalci a milovníci kávy se shodují, že nejintenzivnější zážitek přináší espresso. Jedinečná konzistence, exotická vůně, bohatá pěna a jemnost šálku dokáže povzbudit všechny smysly. Stroj na jeho výrobu vynalezl v roce 1822 Francouz Louis Bernard Rabaut. 

Číst dál...

VIDEO: Hosté Tandemu ČRo Region diskutovali na téma šetrnost k přírodě a okolí

tandem energyglobe ikonaPo čtvrté se v naší republice budou letos na podzim rozdávat "ekologičtí oskaři" v rámci kampaně Energy Globe. Už z minulých ročníků je zřejmé, že v našem kraji žije spousta vynalézavých lidí, kteří přemýšlejí, jak šetřit energii, životní prostředí, a v důsledku také vlastní kapsu. Např. letos se v sekci "mládež" uchází o vítězství student Petr Volný z jihlavské Střední školy obchodu a služeb, který zjistil, že se popel z papírových briket dá použít jaké skvělé hnojivo. V Tandemu byli hosty také podnikatel Dušan Tripal z Třeštice, který zpracovává papírové brikety, a za porotce Energy Globe Pavel Hájek. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE ZÁZNAM POŘADU.

Číst dál...

Nebe nad Telčí zaplní balóny

balon ikonaJiž tento víkend se na Vysočinu sjedou příznivci balónového létání z celé České republiky. Od čtvrtka do neděle se tu totiž koná již šestnáctý ročník akce Balóny nad Telčí. Lety budou začínat v pátek ráno a končit v neděli, samotná akce bude doplněna o doprovodný program určený pro návštěvníky. Pro ty je připravena ohnivá show a soutěž, ve které může jeden šťastlivec vyhrát letenku a prohlédnout si Telč z koše balónu.

Číst dál...

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově má nový exponát

kristalova lebka ikonaJaroslav Dave Šlechta, sklářský výtvarník ze Žďáru nad Sázavou, vybrousil z křišťálového skla lebku o hmotnosti 6 170 g. Lebka má obvod 52 cm a výšku 16 cm. Byla dokončena v roce 1984 a práce na ní trvaly přibližně 1 rok. Lebka byla poté krátkodobě vystavena na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Číst dál...

Jak zabezpečit byt nebo dům než odjedete na dovolenou

dovolena bazenLéto je již v plném proudu, školní prázdniny se kvapem blíží a my se těšíme na zaslouženou dovolenou. Je to však také období, kdy se ze svých domovů vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Číst dál...

REKLAMA