Akademie programování letos vstoupila do svého čtvrtého ročníku a od června nabídne celkem 8 víkendových a příměstských táborů, kde si děti budou „rozumně“ hrát. Při tomto hraní se totiž budou učit základům algoritmického myšlení a týmové spolupráci. Mimo tradiční destinace jako Praha a Brno letos Akademie zamíří také do Ostravy, Českých Budějovice nebo do Pardubic.

 

REKLAMA

„Cílem Akademie programování je přivést děti k programování, aby dokázaly měnit svět pomocí technologií. Pro děti je důležité, aby viděly výsledek své práce, proto je Akademie programování koncipována tak, aby studenti odcházeli z kurzů s naprogramovanou hrou, aplikací nebo třeba webovou stránkou,“ říká Lenka Čábelová, manažerka komunikace Microsoftu.

K dispozici jsou tábory jak pro děti od 8 let tak i pro středoškoláky. Více info na https://www.akademieprogramovani.cz/. Akademii programování organizuje Microsoft už čtvrtým rokem společně s neziskovou organizací Czechitas. Letos bylo v rámci projektu mimo letní program také vyškoleno na 200 učitelů z celé republiky, kteří své zkušenosti předávají studentům v inspirativních kurzech.